Óhegyi napok Óbudán


Egyesületünk tagjai többnapos részvételével nyitották meg az Óbuda Hegyvidékiek Egyesületének 3 napos rendezvényét, az ÓHEGY NAPOK – 2016 „SZÉCHENYI, ÉS A REFORMKOR” elnevezéssel. A Wysocki Légió tagjainak díszlövésével megnyílt rendezvényen közreműködtek a Magyar Huszárbandérium bajtársai is, akik "Vivát huszár!" címmel kiállítási anyagot is biztosítottak a nagyszámú érdeklődőnek. A hétvégi rendezvényen „Építészeti és természeti kincseink a Kárpát-medencében” elnevezéssel Thaler Tamás fotókiállítása is megtekinthető volt, de elhangzott „Széchenyi, a magánember” címmel Fónagy Zoltán történész, kandidátus előadása. A műsort reformkori táncok színesítették az Alerton Klub előadásában, egyéb zenei műsorszámként felcsendült pár vidám dal klasszikus gitáron Pál Szilveszter előadásában. A rendkívül színes műsorhoz hozzájárult a „Szabadság, szerelem” című válogatás reformkori költőink verseiből. Egyesületünk, a Wysocki Légió bemutatóját is örömmel vette a közönség, Máté Endre parancsnok előadását és a szuronyvítan bemutatót igazi élvezettel fogadták az óbudai látogatók. Az este folyamán a reformkori zenei aláfestést a Békás Zenekar szolgáltatta, Juhász Dénes vezetésével, majd a zenekar hangjaira táncra is perdült a közönség. Az igazi reformkori hangulatot korabeli ruhák, társasági viseletek, egyenruhák, zenék és ételek tették felejthetetlenné.

Urbanics Gábor hő. sahh.

Share
Zaloguj

Login

Username
Password
Remember Me

Zarejestruj

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password
Verify password
Email
Verify email